Eseménynaptár
2024. június
H
K
Sz
CS
P
Szo
V
 
 
 
 
 
1
2
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Összes esemény ›

Aktuális információk
Összes hír ›
Főoldal / Hírek / Sikeres DNG-s szereplés a 2. Kárpát-medencei Földrajz- és Földtudományi Versenyen

Sikeres DNG-s szereplés a 2. Kárpát-medencei Földrajz- és Földtudományi Versenyen

2022. november 16. szerda 13:47

A Földtudományi Civil Szervezetek Közössége (FÖCIK) második alkalommal hirdette meg középiskolás diákcsapatok részére az egész Kárpát-medencére kiterjedő földrajzi- és földtudományi versenyét az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottság védnökségével. Iskolánk első alkalommal vett részt a megmérettetésen, amely három online fordulóból, valamint élőben megrendezett elődöntőből és döntőből állt, ahol a legjobb 16, illetve 8 csapat mérkőzhetett meg egymással. Gimnáziumunkat a „Geoforscherek” csapata képviselte, a csapat tagjai Hoffmann Liliána, Smak Milán és Pete Ralf (10. B) voltak.

Diákjaink szép eredményeket értek el már az első két fordulóban is, de a leginkább kisfilmükkel arattak nagy sikert. A Soroksári-Dunát bemutató kisfilm az élmezőnyben foglalt helyet. Sajnos ennek ellenére nem sikerült az elődöntőbe jutnunk, a 66 csapatból álló mezőnyben a 19. helyezést értük el. A továbbjutás bár nem sokon múlott, mégis nagyon büszkék vagyunk diákjainkra, gratulálunk kitartó munkájukhoz! Az általuk készített kisfilm megtekinthető az alábbi képre kattintva:

Csak így tovább, jövőre már a döntős szereplés a cél!
Surman-Majeczki Martin
felkészítő tanár
  
  
© 2020 Német Nemzetiségi Gimnázium és Kollégium / Minden Jog Fenntartva