Válasszon nyelvet!

MagyarDeutsch
Címlap Hagyomány/Rendezvény Nemzetiségi Karácsony 2019-ben is volt DNG-s Jótékonysági Karácsony
2019-ben is volt DNG-s Jótékonysági Karácsony
2020. január 23. csütörtök, 16:40

2019. december 16-án (hétfőn) diákjaink sokadik alkalommal látogattak el a kerületünkön belül működő Gyógypedagógiai Benedek Elek Általános Iskolába. A program a szokásos volt. A résztvevő diákok az együtt töltött idő alatt - mely során közösen kézműveskedtek és játszottak az általános iskolásokkal - megtapasztalhatták, hogy az értelmi fogyatékos, vagy az egyéb hátrányos helyzetű gyermekek mennyi szeretet képesek adni. Tanulóink láthatták, hogy apróságoknak is mennyire lehet örülni, mikor pl. egy hátrányos helyzetű kislány sikongatva bontotta ki ajándékcsomagját, és ugrálva mutogatta fel a benne rejlő apró édességeket és "kincseket". Ilyenkor minden DNG-s diák átértékeli a saját életét, néhányuknak könny szökik a szemébe... A projekt résztvevői tudják már, hogy nem az ajándék értéke és nagysága számít igazán, hanem az együtt töltött idő és a másiknak való örömszerzés. A program, az immáron szintén hagyománnyá vált általános iskolások műsorával, majd közös énekléssel zárult, mely során jó érzés volt látni, hogy több kisiskolás úgy fejezte ki háláját és szeretetét, hogy a DNG-s nagy lányok ölében ülve énekelték közösen a záró karácsonyi éneket. Külön köszönöm, hogy pozitív visszacsatolásként a tavalyi évben végzett, előző évi projekteken korábban rész vett néhány diákunk is csatlakozott hozzánk, és idén ők lepték meg az általános iskolás tantestületet egy ajándékkosárral. Öreg diákjaink részvétele és látogatása volt az én igazi ajándékom, mert ebből látom, hogy olyan értékeket sikerült átadnom nekik, amik sajnos mára háttérbe szorultak már, és amiknek átadását fő célul tűztem ki néhány éve, mikor a jótékonysági projektet elindítottam.

Áldott, békés, szeretetteljes karácsonyi ünnepeket kíván: Sáry József testnevelő tanár

A képre kattintva további fotók tekinthetők meg...